Každý závodní disciplína je odlišná. I parkour proto nabízí svoje specifika, a to především v předepsaném oblečení. Co si tedy vzít na sebe?Každá disciplína má svá pravidla, povinnou výbavu a samozřejmě technické podmínky. Jezdecké soutěže zakládají na povinné výstroji a výbavě jezdců a samozřejmě i koní. Pravidla jsou pro všechny stejná a jen v výjimečných situacích mohou rozhodčí povolit určitě výjimky. Mezi ty výjimky patří sundání jezdeckého saka, použití pláštěnky nebo bundy.
Co si vzít na sebe?
Při parkurových soutěžích si všimněte jezdeckých helem na koně s povinným tříbodovým úchytem. Pravidla jasně stanovují požadavky na nošení jezdecké helmy v rámci areálu. Jezdecké boty musí být vysoké, černé a vyrobené z kůže. Jezdecké sako na soutěžích můžeme vidět v černé nebo tmavě modré barvě, může být i tmavě zelená i šedá. Muži mohou mít jezdecké sako červené barvy. Pokud je rozhodčími povolen start bez saka – jezdci mohou mít jezdeckou košili, s krátkým nebo dlouhým rukávem, avšak musí mít límeček. Jezdecká závodní košile má být v barvě bílé nebo barevné, ale musí mít bílý límeček a bílé manžety.
Samozřejmostí jezdecké košilebílá vázanka. Ženy si mohou jezdeckou závodní košili obléknout se stojáčkem bez vázanky. Ochranná vesta je samozřejmostí pro většinu závodů, zpravidla nestačí používat jen páteřní chránič. Povolení jednotlivých typů jezdeckých kalhot bývá určeno pravidly konkrétních disciplín. Pro parkur jsou nejvhodnější rajtky v bílé nebo béžové barvě (v případě žen). Jezdecký bičík povolený pro parkurové závody může mít maximálně délku 75 cm. Každá soutěž může mít předem specifikována další pravidla pro výbavu jezdce i koně.
Výbava pro koně
Základem postroje koně je nauzdění. Pro parkour je nutné koně osedlat skokovým sedlem. Třmeny pro parkour zajišťují to, že při pádu koně, vypadne z úchytu. Podbřišník je také potřeba z důvodu zabránění toho, aby se kůň kopl do břicha. Kamaše jsou důležitou ochranou pro to, aby si nezranil nohy při skocích.